Prefabrik Yemekhane

Yemekhanelerin en büyük sorunu ve dikkat etmesi gereken unsur şüphesiz hijyendir. Hijyen ve temiz olmayan yemekhanelerde birçok sağlık sorunu meydana gelmektedir. Prefabrik yapılar genel yapıları itibari ile tozu ve nemini barındırmadığı için yemekhane bölümlerinin en çok tercih edilen yapıları arasında yer almaktadır. Prefabrik yemekhaneler genel olarak 40-120 kişi arasında insanı rahatlıkla yemek yiyebileceği yapılardır.

Özellikle açık alanda üretim yapan fabrikalar, prefabrik yemekhaneleri sıkça kullanmaktadır. Birçok fabrikanın dışında çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için fabrika binasının hemen yanına prefabrik yemekhane bölümleri kurulmaktadır. Bu alanlarda öğlen ve akşam yemekleri temiz ve hijyenik şartlarda yenilebilmektedir. Peki, bir fabrikada 500 kişi çalışıyor ise ne yapmak gerekiyor? Bilindiği üzere tek bir prefabrik yapının yemekhane kapasitesi 120dir. Biraz daha geliştirilip 150lili rakamlara çıkabilmektedir. Ancak 500 kişilik yemek ihtiyacını karşılayabilmek için yeterli seviyede değildir. Bunun için fabrikalar birden fazla prefabrik yemekhane siparişi vermektedirler. Ancak düzensiz ve kötü görünüm oluşacağı düşüncesi ile birçok işletme tane tane yemekhaneler yerine özel tasarım ve projelendirmeler ile birlikte yemekhaneleri birleştirerek 500 kişiye hizmet verecek yemekhaneler üretmektedir. Bu sayede tek bir yapı içerisinde yüzlerce kişiye yemek hizmeti verilirken dışarıda oluşabilecek kötü görüntünün de önüne geçmiş oluyorlar.

Prefabrik yemekhanelerin en küçüğü 63m2 den oluşmaktadır. 63m2 alana sahip prefabrik yemekhaneler genellikle mini işletmelerin tercih ettiği yapılardır. İçerisinde yaklaşık 30-40 kişi rahatlıkla yemek yiyebilmektedir. Özel tasarım dışında standart olarak üretilen prefabrik yemekhanelerin en büyüğü ise 161m2 den oluşmaktadır. Bu büyüklükte olan prefabrik yapının içerisinde ortalama 120-130 kişi rahatlıkla yemek ihtiyacını giderebilmektedir. Bir işletmeniz var ve çalışanlarınızın yemek ihtiyaçlarını giderebilmek için prefabrik yemekhaneye sahip olmak için senelerdir uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

3 Yorum Var + Yorum Ekle

  • İzmir Menderes Gazipaşa Mahallesinde bulunan Gazi İlköğretim Okulu Müdürüyüm.Okulumuzun 60 kişilk bir prefabrik yemekhane binasına ihtiyacı bulunmaktadır.Fiat ve sponsorluk konusunda yardımlarınızı bekliyorum.Saygılarımla.

    • Gerekli bilgiler e-mail adresinize gönderildi.

  • Merhaba,

    Çerkezköy de 250 kişilik prefabrik yemekhaneye ihtiyaç vardir. Konu ile ilgili fiyat teklifinizi rica ederim.

    Saygılarımla,

Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Devam edin ve bir yorum bırakın!

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>