Prefabrik Ofis Binaları

Günümüzde kolay kurulumu sayesinde ofis bölgelerinde en çok tercih edilen yapı tipi prefabrik ofislerdir. Prefabrik ofislerin bu kadar tercih edilmesindeki en önemli etken ise kısa sürede kurulmasıdır. Bazı çok fazla gelişmemiş bölgelere beton, kum ve tuğla getirilmesi günler hatta haftalar alabilmektedir. Durum böyle olunca mühendislerin ve işyerlerinin açılabilmesi ayları bulabiliyor.  Prefabrik ofis binaları ise ortalama 15-25 gün arasında tamamen kurulup teslim edilmektedir.  Prefabrik ofis binalarının beton ve tuğladan oluşan ofislerden hiçbir farkı yoktur. Aksine prefabrik binaların bakımı kolay olduğundan dolayı beton yapılara göre artısı bulunmaktadır. Çoğu doğu bölgesinde göreceğiniz gibi açık ve yerleşim olmayan bölgelerde yapılan çalışmalar için ofis binalar tercih edilmektedir. Ofis binaların tercih edilmesinin diğer bir nedeni ise kolay bir şekilde ortadan yok edilmesidir.

Aynı küçükken oynadığımız oyuncaklarımız gibi prefabrik evleri monte edilen yerlerinden söküp imha edebiliyoruz. Özellikle geçici süreliğine bir bölgede ikame eden işletmelerin ilk tercihi prefabrik yapılarıdır. Prefabrik ofis binaları sadece iş yerlerinin danışmanlık yapacakları ofis yerleri olarak değil aynı zamanda okul kantin bölümlerinde de kullanılmaktadır. Bu ne demek? Prefabrik ofis binaları genelde 2 bölümden oluşmaktadır.

Yani bir giriş bölümü ve özel ihtiyaçların giderilebileceği ekstra bir bölüm. Dışarıda bulunan okul kantinleri de yapısı ve boyutları itibari ile ihtiyaçları karşıladığı için ofis tipi prefabrik yapıları tercih etmektedirler.  Prefabrik ofis binalarını bazı yerlerde sağlık ocakları olarak görmekte mümkündür. Tatil bölgelerinde sıkça gördüğümüz sağlık ocaklarının prefabrik yapılardan oluştuğuna şahit olmaktayız. Sağlık ocaklarının prefabrik ofis tipi binaları tercih etmesindeki sebep kantin sahipleri ile aynıdır. Boyutları ve işlevselliği bakımından aynı ihtiyaçları karşıladığı için bu yapılar tercih edilmektedir.

1 Comment + Yorum Ekle

  • ben bir kırtasiye dükkanı açmak istiyorum bu yüzdende ofis tarzında çok büyük olmayacak bir yer yaptırmak istiyorum.en fazla 40-45m2 fiyat konusunda bilgi verirseniz memnun olurum….

Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Devam edin ve bir yorum bırakın!

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>