Plastik Çöp Konteyneri

Plastik çöp konteyner ( kutuları ) günümüzde çok kullanılan bir cop konteyner çeşididir, tabi ev içinde çöp kutusu kullananların plastik değil, özel tasarım çöp kutularını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Plastik Çöp Konteyner özellikleri şu şekildedir;

– Plastik Çöp Konteynerlerının hizmet hayatı sona erdiği zaman geri dönüştürülebilir, bu en büyük avantajlarından birisidir.
– Çöp konteyner standart özellik olarak dişli kasnaklarla devrilerek boşaltılır.
– Yeni temel materyallerden imal edilmiştir.
– Galvanizlenmiş, içi dolu, akslı ve çelik tekerlekleri vardır.
– Kabartma, sıcak damgalama ve bölme eklenebilir.
– UV ye, soğuğa, sıcağa ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.
– Problemsiz çalışan küçük tekerleklerin dış bir lastik koruması vardır.
– Yeni bilgiler ile önceden hazırlanmışlar arasında uyum sağlanarak üretilmiştir.
– İstenen tüm renkler vardır.

Hayatımızın bir parçası olan çöpler, insan sağlığını sürekli tehdit eden, bir hastalığın sebebi olan, hava kirliliği tetikleyen en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Sokağa, kaldırıma atılan her çöpü pis kokusunu ve yaydığı kötü enerjiyi tekrar bizler çekmekteyiz. Elimizden geldiğince değil, elimizden gelsin diyorum. Çöpleri sokaklara, ev kenarlarına atmak yerine her mahallenin belli noktalarında bulunan çöp konteynerlerinin içine koyarsak hem çevreye verilen zararı azaltmış oluruz hem de dışarından bakan insanlara iyi bir izlenim çizmiş oluruz.

Özellikle sigara içen vatandaşlarımız izmaritleri çöp konteynerlerine veya çöp kutularına atmak yerine yolda yürürken yere fırlatarak çözmekte (Burada genelleme yapmıyorum ama sigara içenlerin “bir kısmı” bunu oldukça sık yapmaktadır.).  Gelişen teknoloji ile birlikte çöp kutuları da değişiklik göstermeye başladı. Eskiden çöplere attığımız plastik kapakları artık teknoloji sayesinde geri dönüşümlü olarak kullanıp tekrar bir ürün olarak çıkmasını sağlayabiliyoruz. Hemen hemen herk sokağın başında bulunan plastik çöp konteynerleri, çöp çeşitlerine göre fazlalık göstermektedir.

Bunda en önemli rol ise şüphesiz bilinçlenen halkın duruşudur. Evlerde eskiden plastik kapaklar direkt olarak diğer çöplerin içine atılıp çöp kutularını atılırdı. Şimdilerde ise plastik kapakların ve çöpler için ayrı bir torba açılarak onun içine atılıp, uygun çöp konteynerlerinin içine atılmaktadır. Her sokak belli günlerde geçen plastik çöp toplayıcıları da geri dönüşümlü kapakların toplanması konusunda duyarlılığı arttırmıştır. Plastik çöp konteynerleri tüm hava şartlarına karşı duyarlı olup koku geçirmemek zorundadır. Plastik çöp konteynerleri arasında yeni türü ise sadece kâğıtların toplandığı plastik çöp konteynerleridir. Bu konteynerlerin içine sadece kâğıt ve karton türünden çöpler atılmaktadır. Bunlar geri dönüşüm teknolojisi sayesinde tekrar defter olarak bize dönmektedir.

13 Yorum Var + Yorum Ekle

 • Merhaba,
  sizlerden ricam bu cöp konteynerlerin fiyati. Almanyada varsa eger temsilciniz adresi.
  Selamlar

  • Merhaba Fazlı bey, çöp konteynerlerinin fiyatları ve gerekli bilgiler mail adresinize gönderildi.
   Teşekkür ederiz.

 • plastik çöp konteynırları yanamaya karşı dayanıklımıdır? bu konuda araştırma yapıyorum metal mi yoksa plastik çop konteynırı mı daha sağlıklı?
  plastik konteynırlerin yanmaya karşı ne gibi önlemler alınıyor?
  bilgi verirseniz sevinirim
  iyi geceler

  • Plastik çöp konteyneri ile ilgili detaylar ve sorularınızın cevapları e-mail adresinize gönderildi.

 • merhabalar,
  işletme sahamız için metal ve plastik olmak üzere çöp konternırlarına ihtiyacımız var. ayrıca bina içinde de kullanabileceğimiz daha ufak plastik çöp konteynırları istiyoruz. şayet hacimleri ve fiyatları hakkında bizleri bilgilendiririseniz çok sevinirim.iyi günler.

  • Merhabalar Tülin hanım, fiyat teklifimiz e-mail adresinize gönderildi.

 • slm
  fıyat lıstenızı ve urun ozellıklerını gonderırısenız sevınırım….

  ıyı gunler…

  Saygılarımla
  H.Kaygas

  • merhabalar, gerekli bilgiler e-mail adresinize gönderildi.

 • Binamızda kullanılmak uzere cop konteynerine ihtiyacımız var Surekli bozulması ve delinmesi nedeni ile plastik mi yoksa metal mi almalıyım Fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz

 • 660 lt. plastik çöp konteyneri ile ilgili fiyat bilgisi gönderebilir misiniz?

  • Çöp konteyneri fiyat bilginiz iletildi.

 • selamlar. dün ve bugün size iki sefer mail attım ( bilgi@asprefabrikadresinize) acil dönüş bekliyorum iyi çalışmalar

 • merhaba
  fiyat listesi alabilirmiyiz
  iyi çalışmalar

Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Devam edin ve bir yorum bırakın!

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>