Metal Çöp Konteyneri

Metal Çöp Konteynerlar günümüzde genelde dışarda kullanılan konteynerlardır hemen hemen her sokak başında bulunan konteyner bazı apartmanların da önünde olan konteynırlardır bu konteynerların küçük olanlarıda ev içinde kullanılabiliyor tabi bunlar ev için özel yapılıyorlar .

Metal çöp konteynerleri diğer çöp kutulardan ayıran en önemli özelliği, kolay temizlenir olması ve daha uzun ömürlü olmasıdır. Plastik çöp konteynerleri belli bir sure sonra deforme olmaya başlarken metal çöp konteynerleri uzun yılları yıpranmadan kullanılmaktadır. Metal çöp konteynerler nerede kullanılır? İş ofislerinde, yollarda, mahalle aralarında, havaalanlarında kısaca her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle havaalanlarına gittiğiniz zaman her merdivenden çıkarken 3 adet yan yana duran metal çöp konteyneri göreceksiniz. Cam şişelerin atıldığı çöp kutusu, kâğıt çöplerinin atıldığı ve plastik çöplerinin atıldığı çöp konteynerleri olmak üzere üç çeşittir.

Her akşam belli saatlerde toplama hizmeti yapılırken farklı farklı araçlar gelerek bunları toplamaktadır. Örneğin çam şişelerinin bulunduğu çöp konteynerini sadece cam şişe toplayıcılar boşaltmaktadır. Aynı şekilde plastik çöplerin atıldığı metal konteyneri sadece plastik toplayıcıları almaktadır. Bu sayede fabrikada tekrar bu atıklar işlenerek, giysi ve tekrardan şişe gibi ürünler ile önümüze gelmektedir.

Yollarda ve sokaklarda gördüğümüz büyük boylarda metal çöp konteynerleri de kötü kokulardan bize kurtarmaktadır. Hatırlayın ki çok değil, bundan 3-5 sene önce çöplerimizi kaldırım kenarlarına, okul duvarlarına atardık.  Bu hem bizim orada yaşayanlar için sağlıksızdı, hem de oradan geçenler ve okula giden çocukların sağlıklarını tehlikeye sokmaktaydı. Belediyeler bu durumu göz önünde bulundurmuş olacak ki eskiden duvarlara atılan çöplerin düzenli toplanabilmesi için her sokağın başına büyük boy metal çöp konteynerleri koymuş. Her sabah işe gidiş vakti gelmeden bu çöp konteynerleri boşaltılıp temizlenmektedir. Büyük boy çöp konteynerlerin üzerinde yazılar ve sembolik resimler göreceksiniz. Hangi belediye o bölgeye bakıyor ise o bölgenin belediyesinin ismi ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Metal Çöp Konteyner Özellikleri;

– Kapakta açma kulpu, dayama ile kilit olup içten mukavemet artırıcı profil takviyelidir.
– Gövdesi 2 mm tek parça satan kıvrılıp, gövde ve yanlar preslenerek mukavemeti arttırılmıştır. Gövde yanı 1,5 cm. bükülerek gövdeyi dıştan kavrayıp taban köşeler radüslüdür.
– Kapak 1,5 mm. tek parça sactan sıvanarak mukavemetli ve estetik olması sağlanmıştır.
– Gövde ağzı 25 x 50 mm. U profille çevrilidir.
– Gövde komple gazaltı kaynağı ile curufsuz kaynatılmıştır.
– Araç üzerindeki kaldırma kollarına uygun kaldırma kulpları 45 x 10 cm. ebadında 4 mm. sactan delinerek 16 mm. yuvarlak kulp, alttan ve üstten kaynatılarak gövdeye kaynatılmıştır.
– Taşıyıcı 4 adet Geniş Maşalı 360° dönerli 160 x 45 ebadında maşa sacı 4 mm. TS EN 12532 standartına uygun teker kullanılmıştır. Teker bağlantı ayak sacı 4 mm. dir.
– Konteyner TS EN 840-2 Standart Uygunluk Belgelidir.
– Ön yüzeye Belediye ismi, Çöp Atan insan figürü ve Çevremizi Temiz Tutalım sloganı yazılmaktadır.

1 Comment + Yorum Ekle

  • hello sir
    in searching in intenet i found your web site, i am looking for waste container 400 and 500 and 770 and 1100 m3 hot dip galvanized
    i am from algeria , so i do hope to make me invoice and price
    salam
    i am waiting the answer

Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Devam edin ve bir yorum bırakın!

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>