Kabin Teknik Özellikleri

* ASKABİN sistemi tüm duvar ve çatı panelleri CTP (cam elyaf takviyeli) polyester malzemeden çift cidarlı olup cidar arasına 3,5 cm kalınlığında 40 dansite poliüretan köpük enjekte edilerek. Ses ve ısı izolasyonu sağlanmış sandvic panellerden oluşur.

* Kabin panellerin birleşimden sonra antibakteriyel silikon ile yalıtarak yağmur suyu, kar suyu, toz ve sese karşı izolasyonu yanında hijyenik bir görüntü sağlamaktadır.

* Kabini oluşturan panellerini iç ve dış yüzeylerin + 60 derece güneşin ultraviole ışınlarına ve – 45 derece soğuğa dayanıklı kırık beyaz renkte jelkot malzeme ile imal edilmektedir.

* Kabin pencere çerçeveleri beyaz elokrostatik boya ile boyanmıştır. Alüminyum profil içinde 4 mm kalınlığında damperlenmiş oto camı kullanılmıştır.

* Kabin kapı kasaları alüminyum olup kilit ve anahtarı mevcuttur. Kapının alt aynası pvc lambridir. Kapı penceresine 4 mm kalınlığında cam takılmıştır.

* Kabin içi elektrik döşenmiş olup 16 a otomatik sigorta, topraklı priz, anahtar ve telefon prizi mevcuttur. Kabinin tavanında aydınlatma armatörü vardır.

* Kabin zemini 1,5 mm kalınlığında metal profil şaseden imal edilmiştir. Profil şase antipas ile boyanıp. Profil şase üzeri 16 mm kalınlığında betopan malzeme ile kaplanır.

* Kabinlerde müşteri isteği doğrultusunda (sipariş öncesi bildirilmek şartıyla) kapı ve

Pencere yönlerinde değişikliğe gidilebilir.

* Alıcının yapacağı işler; kabinin ölçüsünde, 10 cm yüksekliğinde beton dökülüp kabinin içinden yere dübel ile sabitlenmesi ve dışarıdan elektrik ve su bağlantısı alıcı kişi tarafından yapılır.

* Kabinler imalat ve işçilik hatalarına karşı, 1 Yıl garantilidir.

Yollarda ihtiyaçlarımızı karşılayan yeşil alanlarda sıkça gördüğümüz kabinler, özel malzemeler sayesinde kötü hava şartlarından etkilenmemektedirler.  Avrupa’dan ithal malzeme ile zenginleştirilen kabinler, hava şartlarına etkili olduğu kadar da sağlıklı yerlerdir.  Kabinlerin yağmurlu havalarda içeriye su akıtmaması için cam ve duvar bölümleri cam elyaf malzemesinden döşenmiştir. Kabinler genellik deprem ve iklim şartlarına uygun yerlerde kurulmaktadır.  Kabinlerin iç tarafları dolgu şeklinde köpük yapılarak izolasyon uygulanır.

Aynı zaman iç taraflarda yapılan izolasyonun üzerine çift PVC kaplaması yapılarak dışarıdan geçebilecek sızıntıların içeri girmesini engelleyerek gerekli kanallardan atılmasını sağlamaktadırlar. Türkiye’de bilindiği gibi kışlar eskisi gibi sert geçmese de oldukça soğuk ve yağmurlu geçmektedir. Durum böyle olunca iklim şartlarına göre özel olarak tasarlanmış kabin sistemlerini kullanmak gerekiyor. Kabinlere eğer elektrik bağlanması gerekiyorsa burada dikkat edilmesi gereken kabinin montajı esnasında kabloların kabinin alt tarafında geçebilecek şekilde yuva açılmış olması gerekiyor. Eğer daha sonradan elektrik montajı yapılmaya çalışırsanız ilk başta gibi sağlıklı olmayacağı için hava şartlarının sert olduğu dönemlerde kısa devre yaparak sağlıksız ortam yaratabilir. Kabinlerde bulunan bu elektrik tesisat özelliği genel olarak alıcıya ait olduğu için kabin satın aldığınız firma bunu size söylemeyebilir.

Kabinlerde dikkat edilmesi gereken diğer özellik ise boru ve su tesisatıdır.  Kabin üzerine yapılan su tesisatının dikkat bir şekilde yapılması gerekiyor. Tesisatta döşenmesi gereken 3 adet boru sistemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki ellerinizi yıkamak için kullanacağınız temiz su borularıdır.  Boruların zaman geçtikçe çürümemesi için kaliteli malzemeden yapılmış olmasına dikkat ediniz. Tesisat sırasında pis su boruları ile temiz su borularının geçtiği noktaları mümkün oldukça hava almayacak derece kazıp yerin altına sokmanız gerekiyor.

Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Devam edin ve bir yorum bırakın!

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>